Навіщо Realme зарядка з потужністю 240 Вт

Зачем Realme зарядка с мощностью в 240 Вт – маркетинг или достижение? Це цікаво!

Компанія Realme вже активно користується швидкою зарядкою 240 Вт. У той же час компанія Apple та Google не можуть похвалитися навіть 50 Вт. Це створює ґрунт для роздумів та поширення теорій, які не віжподвідають дійсності. Наприклад, а чи безпечно це? Ми постараємося розібратися з основними питаннями щодо сучасних стандартів швидких зарядок смартфонів.

І відразу хотілося б звернути Вашу увагу на час заряджання смартфонів до 50% та до 100%.

Модель Зарядка до 50% Зарядка до 100% Мощность
Realme GT 3 4 минуты 10 минут 240 Вт
OnePlus 10R 5 минут 17 минут 150 Вт
Xiaomi 13 Pro 10 минут 22 минуты 120 Вт

Читайте також: Топ-5 смартфонів за потужністю зарядки на сьогодні.

Таким чином, ми бачимо, що у перші хвилини смартфони заряджаються швидше і потім швидкість все одно втрачається. Це необхідно для захисту техніки від надлишку напруги.

Чи безпечно використовувати швидку зарядку?

Ви бачили десь дослідження, в рамках якого перевірили б 5-6 тисяч акумуляторів, умовно кажучи, щоб оцінити, наскільки сильно швидка зарядка псує батарею? Якщо так, то напишіть у коментарях. Нам про таке невідомо. Однак, цілком зрозуміло, що ця шкода не настільки висока, щоб компанії BBK відмовилися від свого стандарту Oppo SuperVOOC.

Більше того, швидше за все, шкода від швидкої зарядки набагато нижча, ніж факт того, що згодом смартфони перестають підтримуватись виробником. Що стосується терміну експлуатації батарей із швидкою зарядкою, то слід зазначити про те, наскільки сильно виробники (особливо BBK) просунулися у плані захисту акумуляторів для безпечної експлуатації стандартів швидкої зарядки:

  1. Якщо вірити дослідникам Стенфордського університету, незалежно від потужності зарядки електроди в сучасних акумуляторах розподіляють енергію рівномірно;
  2. Сучасні смартфони з потужною зарядкою включають десятки датчиків тепла, що реагують на небезпеку;
  3. Акумулятори стали більш тонкими, але й більшими за площею, що сприяє кращому відводу тепла;
  4. Фірмові блоки живлення оснащуються контролерами, які знижують силу струму та напругу в міру заповнення батареї. Цим, до речі, і пояснюється той факт, що до 50% смартфони зі швидкою зарядкою відновлюються значно швидше, ніж потім.

Як не можна використовувати швидку зарядку?

Важливо розуміти, що розробники подбали про захист батареї та смартфона під час використання потужної зарядки, але вони не можуть уберегти свою техніку від неправильної експлуатації. Тому в рамках використання потужної зарядки потрібно дотримуватись певних правил:

  1. Не перевантажуйте смартфон, дайте йому зарядитися без додаткових завдань, адже він і так гріється;
  2. Не використовуйте чохли, що заважають відводу тепла. Так є датчики та захисту, але виробники не враховують за умовчанням, що відведення тепла щось заважатиме;
  3. Використовуйте рідні блоки живлення та кабелі. Це ціла система, в якій кожна ланка має бути фірмовою, інакше результат може бути непередбачуваним.

Чому інші не використовують такий стандарт?

Разом з тим, напевно, у багатьох виникає питання, чому Apple і Samsung не використовують такі потужні зарядки, як представники BBK, якщо в цьому немає ризиків. Очевидно, що технологічні гіганти мають бути у тренді. І, напевно, вони можуть на базі Power Delivery або Quick Charge розробити свої стандарти, як власне, і відбувається у випадку з китайськими компаніями або просто використовувати зазначені формати, щоб збільшити потужність заряджання своїх смартфонів. Однак, вони не можуть гарантувати, що інші користувачі правильно використовуватимуть швидку зарядку.

Простіше кажучи, компанія Realme може подбати про захист смартфона від перепадів напруги та перегріву, але вона не здатна запобігти використанню чохлів, наприкоад, які погано відводитимуть тепло або не заборонять користувачам під час швидкої зарядки перевантажувати смартфона, чи не так? Що ж буде з Apple, якщо у разі неправильної експлуатації швидкої зарядки 100-150 Вт відбудеться збій? Звичайно, їм не обійтися без критики. Мабуть, у цьому справа!

Олександр

Головний редактор порталу, справжній шанувальник мобільних пристроїв та аксесуарів.

Smartphone-Top.com
Додати коментар