Форум смартфонів

Сповіщення
Очистити все

Samsung чи Apple – чиї екрани смартфонів кращі?

1 Публікації
1 Користувачі
0 Reactions
35 Переглядів
Публікації: 32
Admin
Topic starter
(@admin)
Учасник
Приєднався: 2 роки тому

Зазвичай цих виробників порівнюють, коли йдеться про камери їхніх флагманів. Проте, проаналізувавши оцінки від DxOMark щодо екранів iPhone 14 Pro Max та Galaxy S23 Ultra стало зрозуміло, що є й інші питання. Зокрема, багатьох користувачів може цікавити питання, хто має кращі екрани – Samsung або Apple? Це питання має місце, адже фахівці зазначеного ресурсу з незрозумілих причин віддали купертинівцям на 1 бал більше. При цьому вони не спромоглися назвати конкретні причини перемоги американської компанії, яка, до речі, давно вже й не займається виробництвом власних екранів. Давайте про це всім поговоримо поряд.

Хто випускає найкращі екрани для смартфонів?

Наприкінці минулого року вийшла публікація, яка ґрунтується на дослідженні агентства CINNO Research. У ній повідомлялося, що першу позицію щодо виробництва Amoled-дисплеїв для смартфонів у світі займає компанія Samsung. Частка південнокорейського бренду над ринком перевищує 60%. При цьому показник явно йде на спад, адже ще позаторік експертам з Samsung Display вдавалося утримувати більше 70%.

Хто робить екрани для Apple?

З 2016 американська компанія припинила розробку власних дисплеїв. Насправді й до означеного періоду купертинівці замовляли технології та деталі в інших виробників, але функціонував Apple Studio Display. Ходять чутки, що Стів самостійно вибирав кандидатів на роботу. З'явився навіть термін Retina, що втілює екрани Apple з високою роздільною здатністю (причому і IPS, і OLED). Пізніше проект було закрито.

Сьогодні основним постачальником екранів для iPhone є Samsung Display та LG Display. Здавалося б, цього факту вже достатньо, щоб закрити питання про те, хто випускає найкращі дисплеї для смартфонів.

Порівняння екранів S23 Ultra та iPhone 14 Pro Max

Почнемо з того, що iPhone 14 і iPhone 14 Pro Max мають панелі LTPS від LG. Такі ж використовуються в Galaxy S22 та S22 Ultra. Йдеться про набір матеріалів, який прийнято називати RS-L. З погляду деталей та технологій виробництва екранів ці бренди майже нічим не відрізняються, коли ми говоримо про екрани. Або Apple купує комплектуючі у Samsung або LG, якщо другі краще (або дешевше). У такому разі і Samsung замовляє дисплеї у південнокорейських колег.

Формально у обох смартфонів однакові LTPO-матриці на OLED-технології (як би її не називали) за допомогою динамічної частоти від 1 до 120 Гц. Панелі виготовлені з однакових або схожих наборів матеріалів. Різниця лише в оптимізації, де можна було б допустити перевагу Apple, якби не одна, але… Справа в тому, що американці традиційно зазнають труднощів з енергоспоживанням, і навмисне приховують низку налаштувань від користувачів (наприклад, режим 120 Гц), у чому виграє Samsung. При цьому заявлена яскравість iPhone 14 Pro Max до 2000 Ніт знову ж таки є, але на практиці не відчувається, адже компанія змушена максимально заощаджувати заряд енергії. У плані керування налаштуванням екрана Galaxy S23 Ultra значно перевершує конкурента, а щодо картинки, то різниця практично не відчувається.

Таким чином, потрібно констатувати той факт, що компанія Apple в принципі не виготовляє екрани, а лише оптимізує технології LG та Samsung під свої потреби. Останні флагмани бренду майже нічим не відрізняються як зображення від преміальних смартфонів південнокорейської компанії за винятком того, що багато опцій приховані від користувача, а всі процеси максимально оптимізовані для максимальної економії енергії. У той же час користувачі екранів Samsung мають можливість налаштувати картинку під свої потреби.

Поділитися:
Поділитися з друзями
Smartphone-Top.com