Форум смартфонів

Сповіщення
Очистити все

Сильно тротліт смартфон, що робити?

1 Публікації
1 Користувачі
0 Reactions
32 Переглядів
Публікації: 32
Admin
Topic starter
(@admin)
Учасник
Приєднався: 2 роки тому

Троттлінг - популярне слово у світі смартфоні і не тільки, яке часто почали використовувати блогери при обговоренні кожного нового мобільного процесора. При цьому поверхове розуміння теми призвело до того, що у багатьох користувачів сформувалося трохи некоректне ставлення до зазначеного терміну. Погодьтеся, багато хто вважає, що тротлінг смартфона є чимось поганим і неправильним. Це асоціюється із недоробкою виробника. Чи так це? Сьогодні ми поговоримо чому тротлять смартфона, і як з цим боротися.

PS. Це тротлінг – це звичайне явище, з яким стикаються користувачі будь-яких смартфонів, і в цьому немає нічого страшного.

Чому виникає тротлінг?

Насправді тротлінг не є помилкою. Навпаки, це захисна реакція. Саме таким шляхом розробники процесорів виборюють перегрів техніки. Йдеться про примусове зменшення потужності зниження частот його ядер. Відповідно, при тротлінгу смартфон працює не на повну потужність, щоб уникнути поломки.

У смартфонах тротлінг завжди проявляється по-різному, і має індивідуальний характер. Усередині такої техніки набагато менше місця, ніж у випадку з ноутбуками, наприклад. Відповідно, і вплив виявляється сильнішим. Оскільки менше місця, температурний поріг також нижче. Проте дійсно деякі виробники вдаються до зниження потужності при досягненні +60-70 градусів, а інші вже при +50 градусів. Тому при покупці різних моделей ми бачимо різні результати тестів та висновки від блогерів.

Як боротися з тротлінгом у смартфоні?

Сильно тротліт смартфон, що робити?

Інженери досить компетентні люди у своїй галузі, і саме це питання розглядали. Тому зміна прошивки та гнучкі налаштування параметрів навряд чи дадуть результат. Навпаки, програмне втручання може призвести до того, що процесор почне працювати не так коректно, і грітиметься ще швидше, споживаючи більше енергії. Більш того, такі маніпуляції можуть призвести до передчасного зношування смартфона. Винятком можуть бути геймерські смартфони, всередині яких перебувають просунуті системи охолодження з тепловими трубками і так далі.

Проте, слід зазначити, що, нерідко, нагрівання плутають із троттлінгом. У мережі багато стрес-тестів, які можуть показати реальні показники роботи CPU. В результаті Ви можете з'ясувати, що Ваш смартфон гріється з інших причин, а процесор працює на повну котушку.

Чому може грітися смартфон?

Причин може бути багато. Наприклад, якщо поряд немає хорошого сигналу зв'язку. У такому разі смартфон шукатиме джерело, витрачаючи багато енергії на виконання поставленого завдання. Додамо до цього використання інших модулів, включаючи Wi-Fi та GPS, і отримаємо ще сумнішу картинку. А тепер уявіть, що Ви граєте у вимогливу гру і тим часом Ваш смартфон намагається знайти джерело зв'язку.

Відповідно, нерідко зменшити нагрівання дозволяє банальне відключення непотрібних модулів, якими Ви не користуєтеся зараз: LTE, Wi-Fi, GPS, тощо.

Акумулятор нагрівається

Ще однією причиною сильного нагріву смартфона є акумулятор, а не процесор. Часто таке буває під час використання телефону, коли він заряджається. Особливо якщо це швидкі стандарти. Зловживати таким не варто. До частих причин перегріву батареї також відносять:

  • використання поганих кабелів;
  • погане виділення тепла через чохло;
  • нефірмовий зарядний пристрій.

Що робити, якщо смартфон перегрівається в чохлі?

Це може бути банально, але часто причиною перегріву є чохол. Справа в тому, що виробники смартфонів з дуже швидкими зарядками (від 120 Вт до 240 Вт) проектували свої пристрої без урахування того, що Ви використовуватимете не рідний чохол, який перешкоджатиме природному виділенню тепла. Тому купівля дорогих аксесуарів має здійснюватись з урахуванням сказаного.

Поділитися:
Поділитися з друзями
Smartphone-Top.com